Teknologjia

CEED Top Class ofron trajnim pėr menaxherė ambiciozė

Bota Sot | 17.10.2012 14:36
CEED Top Class ofron trajnim për menaxherë ambiciozë

Pėr vitin e katėrt radhazi, CEED Top Class do tė zhvillojė nė Kosovė rekrutimin pėr programin e trajnimit tė menaxherėve tė nivelit tė lartė.

Nėse jeni sipėrmarrės i suksesshėm apo menaxher qė synon njė nivel tjetėr tė zhvillimit, mund tė aplikoni pėr tė qėnė njė ndėr menaxherėt e brezit tė katėrt tė Top Class nė Kosovė.

CEED ėshtė njė institucion i krijuar nga Agjencia Amerikane e Zhvillimit, USAID, dhe Fondi i Asistencės pėr Ndėrmarrjet e Vogla, SEAF.

Nė program mund tė marrin pjesė themelues biznesesh me moshė nėn 40 vjeē, pronarė apo bashkėpronarė, tė afėrmit e themeluesit, menaxherėt, etj. Pjesėmarrėsit duhet tė jenė tė interesuar nė zgjerimin e biznesit tė tyre.

Programi do tė konsistojė nė 10 trajnime praktike, programin e kėshillimit me menaxherė dhe ekspertė tė njohur, pjesėmarrje nė aktivitete rajonale dhe qasje nė informacion biznesi dhe rrjetėzim me anėtarėt e qendrave tė tjera CEED nė rajon.

Afati pėr pranimin e aplikimeve ėshtė data 26 Tetor dhe nė program do tė pranohen gjithsej 25 menaxherė. Pėr mė shumė informacione ju mund tė vizitoni faqen e CEED Top Class. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia