Teknologjia

Windows 8 mė 25 tetor, Windows Phone 8 mė 29 tetor

Bota Sot | 12.10.2012 18:39
Windows 8 më 25 tetor, Windows Phone 8 më 29 tetor

Microsofti i ka dėrguar ftesat zyrtare pėr ngjarjet e veta lidhur me prezentimin e sistemit tė vet tė ri operativ, Windows 8.Publikimi i sistemit operativ Windows 8 pėr kompjuterėt standardė dhe tabletėt do tė duhej tė bėhej zyrtarisht nė ngjarjen nė New York e cila ėshtė caktuar tė mbahet mė 25 tetor (mė 26 tetor fillon shitja zyrtarisht). Disa ditė mė vonė, gjegjėsisht mė 29 tetor do tė mbahet ngjarja tjetėr nė San Francisco nė tė cilėn do tė prezentohet Windows Phone 8.

Kėshtu janė konfirmuar tė gjitha informatat e mėhershme qė Windows Phone 8 do tė prezentohet pas Windows 8. Po ashtu thuhet qė menjėherė pas prezentimit tė Windows 8 do tė fillojė edhe shitja e tabletėve Surface tė Microsoftit.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia