Teknologjia

Apple: Po fotografoni gabimisht

Bota Sot | 08.10.2012 21:03
Apple: Po fotografoni gabimisht

Edhe pse fillimisht mohuan ekzistimin e problemit, Apple tani megjithatė thotė qė ėshtė e vetėdijshme qė iPhone 5 nė disa kushte tė caktuara nė fotografi paraqet njolla ngjyrė vjollce. Sipas pėrkrahjes teknike tė Apple, kjo ėshėt normale. Siē janė normale edhe grithjet nė telefon.

Sipas pėrgjigjes sė shėrbimit pėr pėrkrahje teknike tė Apple qė i ėshtė dhėnė njė prej pronarėve tė iPhone 5, njollat ngjyrė vjollce nė fotografi janė normale nėse nė kuadėr gjendet ndonjė burim i fuqishėm i dritės. Tė gjithė atyre qė hasin nė kėtė problem u rekomandohet qė nė fotografi tė mos pėrfshijnė burime tė forta tė dritės, pra ta “largojnė kamerėn nga drita”.

Ekspertėt pėr fotografi dyshojnė qė burim i kėtyre problemeve ėshtė kristali prej safiri tė cilin Apple e shfrytėzon nė kamerėn pėr iPhone 5. Shfrytėzimi i kėtij material do tė duhej ta mbrojė thjerrėzėn nga grithjet.

Lansimi i iPhone 5 ka kaluar ndoshta me mė sė shumti kontroverse se tė gjitha lansimet e deritashme. Hartat, shtėpiza e dobėt qė grithet, WiFi dhe sė fundi kamera janė disa prej problemeve kryesore nė fokusin e mediave. Por, sa mė shumė probleme qė dalni pėr iPhone raportohet pėr shitje edhe mė tė mirė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia