Teknologjia

Evenimenti pėr Windows Phone 8, organizohet mė 29 tetor

Bota Sot | 06.10.2012 09:21
Evenimenti për Windows Phone 8, organizohet më 29 tetor

Microsoft-i ėshtė duke dėrguar ftesa pėr ngjarjen e lėshimit tė Windows Phone 8 mė 29 tetor.

Platforma telefonike ishte paraqitur nė skenė gjatė njė ngjarje tė pėrbashkėt me Nokian dhe gjithashtu gjatė njė ngjarjeje tjetėr me HTC-nė nė shtator, por Microsoft-i thotė qė do tė ketė mė shumė detaje nė evenimentin qė do tė organizohet mė 29 tetor 2012.

Por, ēdo gjė do tė mėsohet atėherė kur ndėrmarrja do tė iu tregojė konsumatorėve se kur saktėsisht do tė vendosin duart e tyre nė sistemin e ardhshėm operativ mobil tė Redmondit.

AT&T ka lajmėruar qė do tė fillojė tė shesė Nokia 820 dhe 920 me Windows Phone 8 nė nėntor, kėshtu qė ne do tė shohim kėto pajisje teksa marrim njė datė tė veēantė nė kėtė ngjarje.

Microsoft-i ka bėrė mjaft pėr tė pėrkrahur zhvilluesit qė tė vijnė nė bord pėr Windows Phone, me 100 000 aplikacione deri nė qershor dhe duket qė deri mė tani ka arritur edhe mė tepėr.

Sistemi operativ ka po ashtu njė numėr tė pajisjeve nga Nokia dhe HTC tė synuar nė buxhete tė ndryshme. Por ende do tė jetė njė kohė e vėshtirė qė tė arrihen sistemet 1 dhe 2, Android i Google dhe iOS i Apple. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia