Teknologjia

Facebook-u arrin njė miliardė pėrdorues

Bota Sot | 04.10.2012 15:15
Facebook-u arrin një miliardë përdorues

Rrjeti shoqėror Facebook nga dita e sotme ka mbi njė miliardė pėrdorues. Informacionin pėr kėtė shifėr tė pėrdoruesve e publikoi Mark Zuckerberg nė profilin e tij nė Facebook.

“Prej mėngjesit tė sotėm, mė shumė se njė miliardė njerėz pėrdorin Facebook-un nė muaj.

Nėse jeni duke e lexuar kėtė mesazh: ju falėnderoj qė mua dhe ekipit tim tė vogėl na keni dhėnė nderin pėr t’iu shėrbyer juve”.

Ti ndihmosh miliarda njerėz pėr tu lidhur me njėri – tjetrin ėshtė e mrekullueshme, pėrulėsi dhe ėshtė gjėja me tė cilėn jam krenarė nė jetė, u shpreh Zuckerberg nė profilin e tij.

“Do tė punoj nė mėnyrė tė devotshme pėr ēdo ditė pėr ta bėrė Facebook-un mė tė mirė pėr ju dhe njė ditė, shpresojė qė, do tė mund tė lidhemi edhe me pjesėn tjetėr tė botės”,- tha Zuckerberg pėrmes njė statusi nė profilin e tij tė cilin mund ta shihni mė poshtė. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia