Teknologjia

MSN planifikon nxjerrjen e njė versioni tė ri

Bota Sot | 04.10.2012 10:03
MSN planifikon nxjerrjen e një versioni të ri

Microsoft-i planifikon tė bėjė njė version tė ri dhe tė optimizuar pėr prekje tė portalit tė tij MSN pėr pėrdoruesit e Windows 8, Windows RT dhe Internet Explorer 10 qė nga 26 tetori i kėtij viti.

Zyrtarėt e ndėrmarrjes Microsoft janė duke treguar njė pamje pothuajse tė kryer tė atij portali nė Nju Jork gjatė Javės sė Reklamimit, qė filloi mė 1 tetor.

Ata gjithashtu do tė paraqesin reklamat e reja qė do tė jenė nė dispozicion nė MSN dhe nė pjesėn pėr zgjedhje tė aplikacioneve nė dyqanin Windows Store gjatė javės sė reklamimit.

Portali i pėrditėsuar i MSN-sė do tė jetė nė dispozicion vetėm pėr pėrdoruesit e Windows 8, Windows RT dhe Internet Explorer 10, duke filluar nė 11 tregjet mė tė mėdha botėrore tė Microsoft-it, tha Bob Visse, i cili ėshtė menaxheri i pėrgjithshėm i MSN.com.

Nuk do tė jetė i dukshėm pėr publikun deri mė 26 tetor, qė pėrkon me ditėn kur Windows 8 del nė shitje me pakicė.

Konsumatorėt qė pėrdorin versionet mė tė vjetra tė Windows dhe Internet Explorer (ose shfletuesit e palės sė tretė) nuk do tė kenė qasje nė pėrvojėn e pėrditėsuar tė MSN.

Derisa optimizimi tė jetė i navigueshėm pėrgjatė gjesteve me prekje, ai gjithashtu do tė ofrojė mbėshtetje pėr mbi tastierė. Logoja e MSN-sė nė kėndin e majtė lart shėrben si njė “ballinė pėr t’u rikthyer” pėr faqen. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia