Teknologjia

iPad Mini pritet tė prezantohet mė 17 tetor

Bota Sot | 04.10.2012 10:02
iPad Mini pritet të prezantohet më 17 tetor

Mė datėn 10 tetor tė kėtij viti do tė fillojė shpėrndarja e ftesave pėr eventin e madh tė rradhės nga Apple.

Bėhet fjalė pėr ceremoninė e promovimit tė iPad Mini-t qė do tė zhvillohet mė 17 tetor. Ky i fundit do tė jetė nė treg prej datės 2 nėntor 2012.

Kėshtu raportohet nga Fortune, ku citohet se njė investitor i Apple i kishte dėgjuar kėto informacione nga disa burime tė ndryshme.

Nė fakt edhe informacionet e deritanishme qė qarkullojnė flasin pėr prezantimin e iPad Mini-t nė tetor tė kėtij viti.

Disa foto qė kanė filluar tė qarkullojnė nė internet shfaqin njė pajisje me ekran 7.85 inē, me pjesėn e pasme prej alumini (i ngjashėm me iPad-in) si dhe me njė kornizė tė zezė ose ndoshta edhe tė bardhė qė rrethon ekranin dhe butonin ‘home’ nė fund.

Pritet qė iPad Mini tė kushtojė mė pak se iPad-i, duke konkurruar nė kėtė mėnyrė Nexus 7 dhe Kindle Fire.

Deri tani nuk ka asnjė konfirmim zyrtar nga kompania. (PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia