iPad Mini pritet të prezantohet më 17 tetor - Bota Sot
iPad Mini pritet të prezantohet më 17 tetor

Teknologji

E diel, 28 gusht 2016

iPad Mini pritet të prezantohet më 17 tetor

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 10:02

Më datën 10 tetor të këtij viti do të fillojë shpërndarja e ftesave për eventin e madh të rradhës nga Apple.

Bëhet fjalë për ceremoninë e promovimit të iPad Mini-t që do të zhvillohet më 17 tetor. Ky i fundit do të jetë në treg prej datës 2 nëntor 2012.

Kështu raportohet nga Fortune, ku citohet se një investitor i Apple i kishte dëgjuar këto informacione nga disa burime të ndryshme.

Në fakt edhe informacionet e deritanishme që qarkullojnë flasin për prezantimin e iPad Mini-t në tetor të këtij viti.

Disa foto që kanë filluar të qarkullojnë në internet shfaqin një pajisje me ekran 7.85 inç, me pjesën e pasme prej alumini (i ngjashëm me iPad-in) si dhe me një kornizë të zezë ose ndoshta edhe të bardhë që rrethon ekranin dhe butonin ‘home’ në fund.

Pritet që iPad Mini të kushtojë më pak se iPad-i, duke konkurruar në këtë mënyrë Nexus 7 dhe Kindle Fire.

Deri tani nuk ka asnjë konfirmim zyrtar nga kompania. (PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test