Teknologjia

Njė model i ri ekrani po prodhohet nga Sharp

Bota Sot | 03.10.2012 11:31
Një model i ri ekrani po prodhohet nga Sharp

Kompania Sharp ka njoftuar se ka filluar me prodhimin serial tė ekraneve 5 inēėsh nė rezolucionin Full HD (1080p) pėr smartfonė dhe pajisjet tablet.Kėto ekrane do tė kenė dendėsi tė madhe tė pikave prej 441 ppi, por edhe tė ashtuquajturėn “dizajnin e ri tė pikselėve”, “ēka mbetet ende pėr tu shpjeguar”.

Deri mė tani disa kompani kanė prezantuar ekranėt 1080p, por Sharp ėshtė i pari i cili fillon me prodhimin masiv tė tyre.

E vetmja pajisje deri tani me ekranin 1080p qė ėshtė prezantuar zyrtarisht ėshtė ajo e kompanisė kineze Oppo, ndėrkohė ka spekulime se tė njėjtin ekran do ta pėrdorė edhe modeli i ardhshėm hibrid i HTS-sė One X5.

Mendimet tona nėse na duhen me tė vėrtet ekranet 1080p mund ti lexoni kėtu. PCWorld Albanian)


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia