Teknologjia

Otellini: Tetėshi plasohet para pėrfundimit

Bota Sot | 02.10.2012 21:04
Otellini: Tetëshi plasohet para përfundimit

Sipas shkrimit nė Bloomberg i cili thirret nė burime anonime brenda Intelit, Paul Otellini, shefi i kėsaj kompanie, nė njė mbledhje tė mbyllur me tė punėsuarit e vet nė Tajvan ka thėnė qė Microsofti ėshtė duke e plasuar sistemin e ri operativ Windows 8 nė treg para se tė jetė krejtėsisht i pėrfunduar. Sipas Bloomberg, Otellini mendon qė nė Windowsin e ri duhet tė futen edhe pėrmirėsime shtesė, por pret qė Microsofti ta bėjė kėtė pas paraqitjes sė produktit. Po ashtu ai konsideron qė kjo ėshtė nė rregull sepse nė fund tė gjitha do tė rregullohen.

Nėse lajmi pėr fjalimin e Otellinit ėshtė i saktė (po edhe nėse nuk ėshtė), ėshtė njė goditje goxha e rėndė pėr Microsoftin i cili pėr dallim nga lansimet e mėparshme tė Windowsit duhet tė luftojė kryesisht me komentet negative dhe pritjet lidhur me Tetėshin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia