Teknologjia

Pėrkthimet nė YouTube

Bota Sot | 02.10.2012 20:17
Përkthimet në YouTube

YouTube pėr krijuesit e pėrmbajtjeve tė cilat i vendosin nė faqet e kėtij shėrbimi ka filluar tė ofrojė shėrbimin i cili mundėson pėrkthimin e video pėrmbajtjeve nė mė shumė se 300 gjuhė tė ndryshme.

Njė prej mundėsive ėshtė edhe pėrkthimi automatik i titrave dhe komenteve ekzistuese lidhur me videon, ndėrsa mundėsia tjetėr dedikohet pėr futjen e titrave tė reja, dhe mundėson ndėrlidhjen e YouTube Video Manager me Google Translator Toolkit.

Brenda Video Managerit shfrytėzuesit munden vetė tė pėrkthejnė videon duke shfrytėzuar Google Translator Kitin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia