Teknologjia

Medvedev e Zuckerberg diskutojnė tė ardhmen e Facebook-ut

Bota Sot | 02.10.2012 08:43
Medvedev e Zuckerberg diskutojnë të ardhmen e Facebook-ut

Kryeministri rus Dmitry Medvedev dhe themeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg janė takuar nė Moskė pėr tė diskutuar tė ardhmen e rrjetit social nė tregun rus.

Njė zėdhėnėse e kryministrit rus tha se qė tė dytė kanė biseduar pėr zhvillimin e teknologjisė informative nė Rusi, tė drejtat autoriale dhe nismėn nė Skolkovi- njė qendėr rajonale jashtė Moskės qė ėshtė paraė nga Mevdedevi si ekuivalentja ruse e Luginės sė Silikonit.

Rusia ėshtė njė nga pak shtetet nė botė ku Facebook nuk ėshtė rrjeti numėr 1 social.

Ai renditet pas rrjetit social tė popullarizuar rus, VKontakte, i cili iu drejtohet rusisht-folėsve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Teknologjia