Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari - Bota Sot
Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

Teknologji

E mërkurë, 19 shtator 2018

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

Më: 15 prill 2018 Në ora: 23:39
Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg

Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social.

Sipas tij, Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social ose nuk kanë llogari të përdoruesit të regjistruar.

"Në përgjithësi ne mbledhim informacion për njerëzit që nuk janë të regjistruar në Facebook, për arsye sigurie", u përgjigj Zuckerberg në pyetjen e gazetarit para takimit me Komitetin për Energji dhe Tregti.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test