Ekskavator hidraulik me telekomandë - Bota Sot
Ekskavator hidraulik me telekomandë

Teknologji

E mërkurë, 19 shtator 2018

Ekskavator hidraulik me telekomandë

Më: 15 prill 2018 Në ora: 08:33
Ilustrim

Një eskavator me kabllo përdor vinça dhe litarë çeliku për të kryer lëvizjet. Ata janë përparim i natyrshëm nga lopatat me avull dhe shpesh quhen lopata të fuqisë.

Të gjitha lëvizjet dhe funksionet e një ekskavatori hidraulik realizohen nëpërmjet përdorimit të lëngjeve hidraulike, me cilindra hidraulikë dhe motorë hidraulikë, shkruan siamagazin, transmeton lajmi.net

Për shkak të aktivizimit linear të cilindrave hidraulikë, mënyra e tyre e funksionimit është krejtësisht e ndryshme nga ekskavatorët me kabllo.  Është modeli i vogël i punës së ekskavatorit me ndihmën e shiringave.

Shikoni videon dhe mësoni se si të bëni një ekskavator hidraulik  duke përdorur fletë druri, shiringa dhe motor 12 V DC, në kushte shtëpie, e cila mund të lëvizë edhe falë robotikës themelore dhe pajisjes me telekomandë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test