Fjalëkalim të tillë as nuk keni paramenduar dhe as nuk do ta mbani mend - Bota Sot
Fjalëkalim të tillë as nuk keni paramenduar dhe as nuk do ta mbani mend

Teknologji

E mërkurë, 26 shtator 2018

Fjalëkalim të tillë as nuk keni paramenduar dhe as nuk do ta mbani mend

Më: 10 mars 2018 Në ora: 08:59
Ilustrim

Një restorant në Tajlandë ofron WiFi falas për të gjithë klientët, megjithatë ka një çmim – fjalëkalimi i WiFi-së është një ekuacion i komplikuar matematikor!

Stafi i restorantit e kanë vendosur një letër nepërmjet të cilës i njoftojnë klientët për fjalëkalimin e WiFi-së, por kjo nuk është e lehtë.

Fotografia është postuar në ‘reddit’, ku edhe ata të cilët ishin mjaft të mirë në matematikë – kishin probleme me këtë fjalëkalim.

Disa nga përdoruesit shprehen se ky ekuacion është një mashtrim – ndërsa disa të tjerë shprehen se ekuacioni duket të ketë zgjidhje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test