Microsoft ka lansuar një version të ri të Skype për Android - Bota Sot
Microsoft ka lansuar një version të ri të Skype për Android

Teknologji

E mërkurë, 19 shtator 2018

Microsoft ka lansuar një version të ri të Skype për Android

Më: 7 mars 2018 Në ora: 09:26
Ilustrim

Kompania Microsoft e ka lansuar një version të ri të Skype. Përditësimi i ri do të ofrohet për versionet 4.0.3 dhe 5.1 të Android.

Microsoft thotë se ky version është më i lehtë jo vetëm në hapësirën që zë por edhe konsumin e memories RAM.

Ky version i Skype do të dërgohet në mbarë botën në javët në vijim. Telefonat me këtë sistem operativ janë dizajnuar për të funksionuar në vende dhe rajone me konektivitet të kufizuar interneti.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test