Të ruani të gjitha fotot që keni bërë në një kartel të vogël por me hapësirë gjigante - Bota Sot
Të ruani të gjitha fotot që keni bërë në një kartel të vogël por me hapësirë gjigante

Teknologji

E mërkurë, 19 shtator 2018

Të ruani të gjitha fotot që keni bërë në një kartel të vogël por me hapësirë gjigante

Më: 3 mars 2018 Në ora: 09:07
San Disk Extreme UHS

Western Digital ka zbuluar në Kongresin Botëror Mobil një kartelë të vogël memoriale, të quajtur microSDXCT San Disk Extreme UHS-I me hapësirë 400GB.

Por kjo mikro kartelë jo vetëm që ka hapësirë shumë të madhe në memorie por edhe shpejtësinë e të shkruarit dhe lexuarit në të shumë të shpejt, prej 160MB/s, që është rreth 50 % më e shpejtë se microSD kartelat e tjera.

Kartela memorike microSDXCT San Disk Extreme UHS-I kushton 300 dollarë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test