LSDM me kandidatë shqiptarë synon Strugën dhe Kërçovën - Bota Sot
LSDM me kandidatë shqiptarë synon Strugën dhe Kërçovën

Struga

E hënë, 20 gusht 2018

LSDM me kandidatë shqiptarë synon Strugën dhe Kërçovën

Më: 4 shtator 2017 Në ora: 09:24
LSDM

Një zyrtar i lartë i LSDM ka dhën? detaje për strategjinë e tyre për zgjedhjet lokale, në pyetjen e gazetës KOHA se konkretisht në cilat komuna, përfshirë dhe ato perëndimore.

Strugën Dibrën dhe Kërçovën, LSDM mund të del me kandidatë shqiptarë, zyrtarë të lartë të LSDM-së thonë shkurt se synojnë të mundin VMRO-në dhe se kësaj radhe do të jenë të kujdesshëm në komunën e Strugës dhe të Kërçovës se çfarë profilesh do të kandidojnë.

“Fokusi jonë është të mundim VMRO-në e cila në shumë komuna ka bërë keqpërdorime të
dukshme të parasë publike, ku patëm rastin të shohim edhe në akuzat e Prokurorisë speciale. Komunat që cekni si Kërçova dhe Struga, në parti po shqyrtohen kandidatura që janë më gjithëpërfshirëse dhe të pranueshme për të gjitha komunitetet”, theksuan zyrtarë të LSDM-së.

Sa i përket bashkëpunimeve me partitë shqiptare, nga LSDM thonë se “në rrethin e dytë
zgjedhor aty ku mund të ndihmohet do të ndihmohet, por do të shohim si do të shkojë procesi zgjedhor”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test