Laçi ndahet baras me Inter Baku

Më: 2 korrik 2015 Në ora: 19:30

Laçi barazoi 1:1 me ekipin nga Azerbajxhani, Inter Baku, në ndeshjen e parë të rrethit të parë të eliminatorëve për Europa League. Futbollistët e Laçit ishin shumë afër fitores, por një gabim iu kushtoi më barazim dhe tani i pret sfidë e vështirë në Baku. Në minutën e 20-të, Vuçaj kombinon bukur me Xhejms brenda zonës, ky i fundit gjuan fuqishëm me të djathtën por topi ndalet nga shtylla, aty përfiton Meto i cili e shtyn drejt rrjetës dhe 1:0. Në minutën e 48-të, goditje dënimi për azerët, e ekzekuton Kvekveksiri, ky i fundit gjuan fuqishëm me të djathtën dhe dërgon topin në portë, duke mposhtur malazezin Vujadinoviç, 1:1. Laçi tash mendon për takimin e kthimit, e cila do të jetë shumë i vështirë.