Sporti

MotoGP, Kush tjetėr pos Stonerit

Bota Sot | 26.10.2012 13:01
MotoGP, Kush tjetër pos Stonerit

Mė shumė se “Philip Island”, ajo e Australisė meriton tė quhet “Stoner Island” pasi kampioni i botės nė fuqi tregoi se ishte nė shtėpinė e tij duke regjistruar kohė tė pabesueshme, nė provat e lira tė ditės sė premte.

Jashtėzakonisht i shpejtė, Stoner regjistroi njė kohė prej pothuajse njė sekondė mė i shpejtė se ndjekėsi i tij mė i afėrt, Jorge Lorenco dhe njė sekondė e gjysmė mė i shpejtė se spanjolli Daniel Pedrosa.

”Gjatė xhirove, nuk e dija qė po ecja aq shpejt. Ėshtė njė kohė e shkėlqyer, qė shpresoj ta pėrsėris nė garė”, deklaroi australiani, qė rikthehet nė pistėn e tij tė preferuar, atje ku ka fituar gjithmonė qė prej vitit 2007.

Pėrsa i pėrket shtatė herė kampionit tė botės nė MotoGP, Valentino Rossi, italiani vazhdoi paraqitjet e dobėta nė vazhdėn e kėtij sezoni zhgėnjyes, duke regjistruar njė kohė mė tė lartė se dy sekonda nga vendi i parė, shenjė e qartė qė edhe njė herė mė shumė, “Doktori” do tė jetė vetėm njė spekatator edhe nė garėn e parafundit tė sezonit.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti