MotoGP, Kush tjetër pos Stonerit - Bota Sot
MotoGP, Kush tjetër pos Stonerit

Sporti

E hënë, 29 gusht 2016

MotoGP, Kush tjetër pos Stonerit

Më: 26 tetor 2012 Në ora: 13:01

Më shumë se “Philip Island”, ajo e Australisë meriton të quhet “Stoner Island” pasi kampioni i botës në fuqi tregoi se ishte në shtëpinë e tij duke regjistruar kohë të pabesueshme, në provat e lira të ditës së premte.

Jashtëzakonisht i shpejtë, Stoner regjistroi një kohë prej pothuajse një sekondë më i shpejtë se ndjekësi i tij më i afërt, Jorge Lorenco dhe një sekondë e gjysmë më i shpejtë se spanjolli Daniel Pedrosa.

”Gjatë xhirove, nuk e dija që po ecja aq shpejt. Është një kohë e shkëlqyer, që shpresoj ta përsëris në garë”, deklaroi australiani, që rikthehet në pistën e tij të preferuar, atje ku ka fituar gjithmonë që prej vitit 2007.

Përsa i përket shtatë herë kampionit të botës në MotoGP, Valentino Rossi, italiani vazhdoi paraqitjet e dobëta në vazhdën e këtij sezoni zhgënjyes, duke regjistruar një kohë më të lartë se dy sekonda nga vendi i parë, shenjë e qartë që edhe një herë më shumë, “Doktori” do të jetë vetëm një spekatator edhe në garën e parafundit të sezonit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test