Man United vazhdon dominimin

Bota Sot | 23.10.2012 23:23 • Alban Lumi

Manchester United ka radhitur fitoren e tertė me radhė nė Grupin H. Viktima e fundit e djajve tė kuq ishin futbollistėt e Bragės, tė cilėt i mposhti me rezultat tė ngushtė, 3:2, por i mjaftueshėm pėr tė pas bilanc tė qind pėr qind pas tri xhiros nė fazėn e grupeve. Madje tė pėrzgjedhurit e Alex Ferguson treguan mentalitet fitues, pasi nga 0:2 e pėrmbysėn atė. Alab, kishte sjell gėzimin e parė te mysfirėt nė minutėn 2-tė dhe mė pas 20-tė, por qė nė fund u dashtė vetėm tė krenohen pėr “qėndresėn” qė i bėnė skuadrės angleze. Hernandez sė pari ngushtoi epėrsinė (25’), qė me kėtė rezultat pėrfundoi pjesa e parė. Ndėrkaq Evans e barazoi rezultatin nė minutėn e 62-tė, ndėrsa me golin e dytė personal, Hernandez i solli tri pikė tė reja pėr Djajtė e Kuq (75’).

Gallata barazon me Cluj

Takimi tjetėr i kėtij Grupi ndėrmjet Galatasarayt dhe CFR Cluj pėrfundoi me rezultat tė barabartė, 1:1. Nounkeu ka qenė fatal pėr vendasit nė minutėn e 19-tė, pasi me autogolin tij solli nė epėrsi skuadrėn e Cluj. Mė pas turqit u munduan tė barazojnė rezultatin, por nuk e arrtėn as edhe nga pika e bardhė. Braziliani, Mello nuk ia doli tė shėnoi nga pika e bardhė. Ndėrkaq Tilmaz, nė minutėn e 77-tė, mė nė fund solli golin e barazimit, qė sė paku e shpėtoi Gallatėn nga disfata. Derisa Manchester United kryeson me nėntė pikė, ndėrsa CFR Cluj ka katėr pikė nė vend tė dytė, para Bargės dhe Gallatasaryt.

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.