Sporti

Barēa me fat mposht Celticun

Bota Sot | 23.10.2012 23:11
Barça me fat mposht Celticun

Celticu humbni nga Barcelona, por nuk u poshtėrua. Barcelona edhe pse ia doli tė shėnoj fitore ndaj skocezėve, 2:1, nuk ia doli tė festoi me goleadė si nė tė shumtėn rasteve. Celtiku pėrkundėr humbjes mund tė mburret me lojėn qė tregoi ndaj superfuqisė nga Spanja.
Madje mysafirėt tė parėt kaluan nė epėrsi, kur Samaras nga gjuajtja e lirė shėnoi golin e parė nė tė takimit nė minutėn e 18-tė. barcelona mė pas mori iniciativėn por nuk ia doli tė realizoi deri nė minutėn e fundit tė pjesės sė parė, kur Iniesta mė nė fund barazoi shifrat. Edhe nė gjysmėlojen ne dytė, Barēa mbizotėroi me lojė por goline fitores e arriti vetėm nė minutėn e 90-tė, nėpėrmjet Jordi Alba.

Spartaku mori fitoren e parė

Spartak Moska nė takimin e orės 18.00, regjistroi fitoren e parė nė kėtė edicion. Ata mposhtėn Benficen me rezultat, 2:1. Carioca nė minutėn e 3-tė dhe Jardel nė tė 43-ten, shėnuan pėr vendasit, ndėrkaq Lima kishte shėnuar golin e pėrkohshėm ėt barazimit, nė minutėn e 33-tė. pas kėsaj fitore, Spartak ngjitet nė pozitėn e tertė, ndėrkaq portugezėt me vetėm njė pikė fundosėn nė renditje. Barcelona pas tri ndeshjeve ėshtė shkėputur me nėntė pikė, pesė mė shumė se i dyti, Celticu.

Barcelona – Celtic 2:1
Spartak – Befica 2:1

1.Barcelona 3 9
2. Celtic 3 4
3. Spartak 3 3
4. Benfica 3 1


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti