Barēa me fat mposht Celticun

Bota Sot | 23.10.2012 23:11
Barça me fat mposht Celticun

Celticu humbni nga Barcelona, por nuk u poshtėrua. Barcelona edhe pse ia doli tė shėnoj fitore ndaj skocezėve, 2:1, nuk ia doli tė festoi me goleadė si nė tė shumtėn rasteve. Celtiku pėrkundėr humbjes mund tė mburret me lojėn qė tregoi ndaj superfuqisė nga Spanja.
Madje mysafirėt tė parėt kaluan nė epėrsi, kur Samaras nga gjuajtja e lirė shėnoi golin e parė nė tė takimit nė minutėn e 18-tė. barcelona mė pas mori iniciativėn por nuk ia doli tė realizoi deri nė minutėn e fundit tė pjesės sė parė, kur Iniesta mė nė fund barazoi shifrat. Edhe nė gjysmėlojen ne dytė, Barēa mbizotėroi me lojė por goline fitores e arriti vetėm nė minutėn e 90-tė, nėpėrmjet Jordi Alba.

Spartaku mori fitoren e parė

Spartak Moska nė takimin e orės 18.00, regjistroi fitoren e parė nė kėtė edicion. Ata mposhtėn Benficen me rezultat, 2:1. Carioca nė minutėn e 3-tė dhe Jardel nė tė 43-ten, shėnuan pėr vendasit, ndėrkaq Lima kishte shėnuar golin e pėrkohshėm ėt barazimit, nė minutėn e 33-tė. pas kėsaj fitore, Spartak ngjitet nė pozitėn e tertė, ndėrkaq portugezėt me vetėm njė pikė fundosėn nė renditje. Barcelona pas tri ndeshjeve ėshtė shkėputur me nėntė pikė, pesė mė shumė se i dyti, Celticu.

Barcelona – Celtic 2:1
Spartak – Befica 2:1