Sporti

Trepēa’89 rimerr titullin pas triumfit nė derbin lokal

Bota Sot | 21.10.2012 19:18
Trepça’89 rimerr titullin pas triumfit në derbin lokal

Trepēa'89 ėshtė rikthyer nė pozitėn e parė nė renditjen e Raiffeisen Superligės, pasi ka mposhtur nė derbin lokal Trepēėn, nė kuadėr tė javės sė 7-tė, me rezultat 1:0.

Kėsisoj, Trepēa’89 ka shfrytėzuar barazimin e Prishtinės nė Vushtrri kundėr Llamkos Kosovės dhe tashmė kryeson me njė pikė mė shumė se skuadra kampione nė fuqi. Golin e vetėm nė sfidėn e zhvilluar nė “Riza Lushta” e realizoi Lorik Maxhuni, me gjuajtje me kokė pas harkimit tė Shemsi Osmanit. “Kjo ishte paraqitja ime e parė nė derbin e Mitrovicės dhe jam shumė i emocionuar qė shėnova golin e fitores. Shpresoj tė mos ndalem me kaq dhe tė kontribuoj edhe nė shumė fitore tjera tė Trepēės’89. Me kėtė fitore jemi ngjitur sėrish nė pozitėn e parė. Shpresoj se tash do ta mbajmė kėtė pozitė deri nė fund tė kampionatit”, ka thėnė Lorik Maxhuni. Me tė njėjtin rezultat (1:0) fitores si vendas i ėshtė gėzuar edhe Feronikeli nė duel me Vėllaznimin. Golin pėr tri pikė tejet tė rėndėsishme pėr skuadrėn e Ramiz Krasniqit e ka shėnuar Fitim Haliti, nė minutėn e 88-tė. Ndėrkohė, Hajvalia ėshtė treguar bindshėm mė e mirė se sa Liria, duke e mposhtur me rezultat 3:0. Nė anėn tjetėr, Drenica ka vazhduar rekordin e barazimeve, kėsaj radhe duke arkėtuar njė pikė nė duel me Hysin nė Merdar. Pėr skuadrėn kuqezi nga Skėnderaj ky ishte barazimi i shtatė nė kėtė edicion.

Rezultatet

Trepēa''89-Trepēa 1:0
Besa-Drita 1:1
Hysi-Drenica 0:0
Hajvalia -Liria 3:0
Feronikeli-Vėllaznimi 1:0
Kosova (V)-Prishtina 0:0

Tabela

1.Trepēa '89 24
2.Prishtina 23
3.Drita 20
4.Trepēa 17
5.Hysi 16
6.Hajvalia 15
7.Vėllaznimi 13
8.Feronikeli 13
9.Drenica 10
10.Liria 10
11.Besa 8
12.Kosova (V)7


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti