Sporti

Fiton Inter , "kėrcėnon" Juventusin

Bota Sot | 21.10.2012 17:44
Fiton Inter , "kërcënon" Juventusin

Inter ka marrė njė fitore me shumė vlera nė San Siro pėrballė Catanias me rezultatin e pastėr 2-0. Tė besuarit e Andrea Stramaccionit shėnuan nga njė gol nė ēdo pjesė me Antonio Cassanon nė tė 27-ėn dhe Palacio nė tė 85-ėn.

Me kėtė fitore zikaltrit ngjiten nė vend tė tretė me 18 pikė po aq sa edhe Lazio dhe qėndrojnė 4 pikė larg Juventusit kryesues dhe 1 pikė larg Napolit tė vendit tė dytė.

Duhet theksuar se goli i argjentinasit Rodrigo Palacio ishte spektakolar. Pas njė asist tė marrė nga Milito, ish Genoa shėnoi njė supergol.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti