Sporti

Mavraj me Furth marrin pikė nė Hoffenheim

Bota Sot | 19.10.2012 22:41 • Alban Lumi
Mavraj me Furth marrin pikë në Hoffenheim

Skuadra e promovuar nė Bundesliga, Greuther Furth nė ēastet e fundit ka siguruar barazimin me Hoffenheimin, nė terrenin e kėtij tė fundit, duke e pėrmbyllur takimin me shifrat, 3:3.

Futbollisti i kombėtares shqiptare, Mėrgim Mavraj pėr gjatė tėrė ndeshjes i ndihmoi skuadrės sė Greuther Furth duke mbrojtur nė mėnyrėn mė tė mirė edhe detyrėn e tij tė kapitenit tė skuadrės. Firmino nė minutėn e 8-tė solli vendasit nė epėrsi, ndėrkaq Stieber (39’), realizoi pėr Furth, duke dėrguar skuadrat nė pushim prej 15 minutave me shifrat e barabarta, 1:1. Edhe nė gjysmėlojėn e dytė vazhduan sulmet si nga njėra po ashtu edhe skuadra tjetėr. Ndėrkaq qė dy herė epėrsinė e krijuan futbollistėt e Hoffenheim, por pa ia dalė ta ruajnė atė deri nė fund. Joselu realizoi dy golat e tjerė pėr mikpritėsit, nė minutėn e 67-tė pėrkatėsisht 89-tė, ndėrkaq Prib barazoi rezultatin pėr 2:2 nė minutėn e 84-tė, ndėrkaq nė ēastet e fundit tė takimit vulosi rezultatin, 3:3. Pas kėtij takimi, Furth ka arkėtuar pikėn e 5-tė, duke mbetur edhe mė tej nė zonė tė rrezikshme pėrkatėsisht nė pozitėn e 17-tė, ndėrkaq Hoffenheim pas tetė javėsh mbanė pozitėn e 12-tė me tetė pikė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti