Mavraj me Furth marrin pikė nė Hoffenheim

Bota Sot | 19.10.2012 22:41 • Alban Lumi
Mavraj me Furth marrin pikë në Hoffenheim

Skuadra e promovuar nė Bundesliga, Greuther Furth nė ēastet e fundit ka siguruar barazimin me Hoffenheimin, nė terrenin e kėtij tė fundit, duke e pėrmbyllur takimin me shifrat, 3:3.

Futbollisti i kombėtares shqiptare, Mėrgim Mavraj pėr gjatė tėrė ndeshjes i ndihmoi skuadrės sė Greuther Furth duke mbrojtur nė mėnyrėn mė tė mirė edhe detyrėn e tij tė kapitenit tė skuadrės. Firmino nė minutėn e 8-tė solli vendasit nė epėrsi, ndėrkaq Stieber (39’), realizoi pėr Furth, duke dėrguar skuadrat nė pushim prej 15 minutave me shifrat e barabarta, 1:1. Edhe nė gjysmėlojėn e dytė vazhduan sulmet si nga njėra po ashtu edhe skuadra tjetėr. Ndėrkaq qė dy herė epėrsinė e krijuan futbollistėt e Hoffenheim, por pa ia dalė ta ruajnė atė deri nė fund. Joselu realizoi dy golat e tjerė pėr mikpritėsit, nė minutėn e 67-tė pėrkatėsisht 89-tė, ndėrkaq Prib barazoi rezultatin pėr 2:2 nė minutėn e 84-tė, ndėrkaq nė ēastet e fundit tė takimit vulosi rezultatin, 3:3. Pas kėtij takimi, Furth ka arkėtuar pikėn e 5-tė, duke mbetur edhe mė tej nė zonė tė rrezikshme pėrkatėsisht nė pozitėn e 17-tė, ndėrkaq Hoffenheim pas tetė javėsh mbanė pozitėn e 12-tė me tetė pikė.