Sporti

Berisha refuzon kombėtaren

Bota Sot | 19.10.2012 14:43
Berisha refuzon kombëtaren

Pas paraqitjeve impresive nė kampionatin australian me skuadrėn e Brisbane Roar, tė sulmuesi Besart Berisha, ėshtė ftuar nga pėrzgjedhėsi, De Biasi pėr miqėsoren e 14 nėntorit me Kamerunit. Ndėrsa Berisha pas kėsaj ftese ka qenė i prerė se nuk e ka ndėrmend tė kthehet nė kombėtare. “E respektoj pėrzgjedhėsin, De Biasi dhe e falėnderoj pėr fjalėt e mira. Por unė nuk e ndryshoj vendimin e marrė, momentalisht nuk e kam tė mundur tė jem pjesė e kombėtares. E vlerėsoj shumė pėrfaqėsuesen dhe shpresoj qė njė ditė tė jem mė afėr Shqipėrisė pėr tė dhėnė mė tė mirėn. Berisha ka lėnė mundėsinė e hapur qė pasi tė kthehet tė luajė nė Evropė t’i bashkohet kombėtares.
Sulmuesi nga Kosova, ka thėnė mė pas se shpreson nė mirėkuptimin e drejtuesve tė kombėtares, nga tė cilėt pret tė ftohet kur do tė djersit fanellėn e ndonjė klubi nė kontinentin e vjetėr. Berisha vitin e kaluar u shpallė shėnuesi mė i mirė i ligės nė kampionatin australian me 19 gola tė realizuar.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti