Sporti

La Lakers pėrgatitė ofertė pėr LeBron James

Bota Sot | 19.10.2012 12:38
La Lakers përgatitë ofertë për LeBron James

Sezoni i NBA ende nuk ka nisur por rrjeti mediatik ESPN hedh nė treg njė bombė mediatike tė porcioneve tė konsiderueshme sipas sė cilės Los Angelos Lakers, klubi mė I pasur I Ligės po mendojnė tė marrin LeBron James si trashėgimtarin e Kobe Bryant nė momentin kur Mamba e Zezė, ėshtė ku epiteti qė mban Bryant do tė tėrhiqet.

Me sa duket Kobe dėshiron ti thotė mjaft basketbollit trė luajtur nė fund tė kontratės sė tij aktuale qė skadon nė verėn e vitit 2014 dhe nė atė moment James qė ėshtė I lidhur me njė kontratė deri nė vitin 2016 me Miami Heat do tė ketė mundėsinė tė lirohet nga lidhja kontraktuale para kohe.

Duhet vėnė nė dukje dhe fakti se pikėrisht nė pėrfundim tė sezonit 2013 -2014 Lakers do tė ulin ndjeshėm dhe salary cap, shumėn qė paguajnė pėr pagat e lojtarėve pasi vec kontratės sė Kobe do tė skadojnė dhe akordet me Gasol, Metta Ėorld Peace, Blake dhe Jordan Hill. Nė mbrmjen e ndeshjeve tė pragsezonit pikėrisht Heats-at e James, fituan 105 -78 ndaj Detroit Pistons. Sukses arritėn dhe Atklanta kundėr Neė Orleans 97-68, dhe Memhis qė mposhti 97-94 ndėrsa fituan dhe Boston Celtics 115-85 nė shtėpinė e Brooklyn Nets.comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti