La Lakers përgatitë ofertë për LeBron James - Bota Sot
La Lakers përgatitë ofertë për LeBron James

Sporti

E diel, 28 gusht 2016

La Lakers përgatitë ofertë për LeBron James

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 12:38

Sezoni i NBA ende nuk ka nisur por rrjeti mediatik ESPN hedh në treg një bombë mediatike të porcioneve të konsiderueshme sipas së cilës Los Angelos Lakers, klubi më I pasur I Ligës po mendojnë të marrin LeBron James si trashëgimtarin e Kobe Bryant në momentin kur Mamba e Zezë, është ku epiteti që mban Bryant do të tërhiqet.

Me sa duket Kobe dëshiron ti thotë mjaft basketbollit trë luajtur në fund të kontratës së tij aktuale që skadon në verën e vitit 2014 dhe në atë moment James që është I lidhur me një kontratë deri në vitin 2016 me Miami Heat do të ketë mundësinë të lirohet nga lidhja kontraktuale para kohe.

Duhet vënë në dukje dhe fakti se pikërisht në përfundim të sezonit 2013 -2014 Lakers do të ulin ndjeshëm dhe salary cap, shumën që paguajnë për pagat e lojtarëve pasi vec kontratës së Kobe do të skadojnë dhe akordet me Gasol, Metta Ëorld Peace, Blake dhe Jordan Hill. Në mbrmjen e ndeshjeve të pragsezonit pikërisht Heats-at e James, fituan 105 -78 ndaj Detroit Pistons. Sukses arritën dhe Atklanta kundër Neë Orleans 97-68, dhe Memhis që mposhti 97-94 ndërsa fituan dhe Boston Celtics 115-85 në shtëpinë e Brooklyn Nets.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test