Sporti

Casillas nuk mėrzitet pėr mungesat “Kemi Potencial tė Madh”

Bota Sot | 19.10.2012 12:35
Casillas nuk mërzitet për mungesat “Kemi Potencial të Madh”

Mungesat e shumta nė formacion qė Reali i Madrdit do tė ketė nė ndeshjen e rradhės nė kampionat, duket se nuk pėrbėjnė njė problem pėr Iker Casilllas. Portieri i “Los Blancos” ėshtė i bindur se ekipi mund t’ia dali mbanė edhe pa lojtarėt qė aktivizohen rregullisht nga tekniku Jose Mourinho. Kampionėt e La Ligės ne takimin kundėr Celta nuk do tė kenė nė dispozicion, Fabio Coentrao, Alvaro Arbeloa dhe Marcelo pasi janė dėmtuar nė ndeshjet qė kanė luajtur me kombėtaret e tyre

“Kemi alternative tė shumta pėr tė zėvendėsuar lojtarėt tė cilėt janė dėmtuar nga “Virusi Fifa”. Lojtarėt rezervė janė tė aftė dhe I duhen ekipit. Jam I sigurtė qė tekniku do tė zgjedhė lojtarėt mė tė mirė pėr ndeshjen ndaj Celta.”

Casillas foli dhe pėr kritikat e shumta qė janė bėrė ndaj tij qė nė fillim tė kėtij sezoni.

“Kritikat i merr me njė sens humori. Duhet tė respektosh tė drejtėn qė kanė njerėzit pėr tė kritikuar. Kur ke qėndruar pėr njė kohė tė gjatė nė majė dhe nė njė klub si Reali i Madridit, je i vetdijshėm qė gjėrat mund tė ndryshojnė vetėm nė dy ose tre ndeshje. Kam jetuar pėr njė kohė tė gjatė me dicka tė tillė.”

Ndeshja Real Madridit-Celta do tė luhet tė shtunėn nė orėn 18:00.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti