Sporti

Fabio Cannavaro simpatizon pėr Napolin para Juves

Bota Sot | 19.10.2012 12:32
Fabio Cannavaro simpatizon për Napolin para Juves

Fabio Cannavaro pohoi publikisht se do tė mbėshtesė Napolin dhe jo Juventusin kur dy skuadrat me tė cilat ka luajtur tė pėrballen mes tyre kėtė fundjavė.

“Kam respekt tė madh pėr Juven, njė klub qė mė ka dhėnė shumė dhe me tė cilin kam fituar dy trofe nė Serinė A”, deklaroi fituesi i Kupės sė Botės 2006.

Cannavaro argumentoi zgjedhjen e tij duke thėnė se ėshtė napoletan dhe Napoli ėshtė klubi ku ai ėshtė rritur dhe pikėrisht pėr kėto arsye zemra e tij rreh pėr ekipin e Mazzarrit. Me Napolin, Fabion e lidh edhe diēka tjetėr, qė nuk ėshtė njė arsye me mė pak rėndėsi. Vėllai i tij Paolo ėshtė kapiteni aktual te skuadra napoletane.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti