Sporti

UEFA hap procedurė disiplinore kundėr Serbisė

Bota Sot | 17.10.2012 21:57
UEFA hap procedurë disiplinore kundër Serbisë

Organi qeverisės evropian i futbollit, UEFA vendosi qė tė hapė procedura disiplinore kundėr Serbisė, nė lidhje me brohoritjet raciste tė tifozėve serbė gjatė ndeshjes sė tė martės kundėr Anglisė, mes ekipeve nėn moshėn 21 vjeēe.

UEFA gjithashtu tha se edhe lojtarėt e Anglisė edhe ata tė Serbisė do tė hetohen pėr “sjellje tė pahijshme”, nė fund tė ndeshjes sė luajtur tė martėn, kur shpėrthyen pėrleshjet nė stadiumin e Krushevacit nė Serbi.

Pasi tė mblidhen tė raportet e tė gjithė personave zyrtarė nga kjo ndeshje, si dhe deklaratat e pėrfaqėsuesve tė dy federatave kombėtare pėr kėtė rast, do tė debatohet nė Komisionin e kontrollit dhe atė disiplinor tė UEFA-s, qė ėshtė caktuar pėr datėn 22 nėntor.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti