Sporti

Anglia e pafuqishme ndaj Polonisė

Bota Sot | 17.10.2012 20:56
Anglia e pafuqishme ndaj Polonisë

Ndeshja Poloni-Angli, qė u shty tė martėn pėr shkak tė shiut tė rrėmbyeshėm qė pėrfshiu Varshavėn, u luajt tė mėrkurėn pasdite dhe pėrfundoi nė barazim 1-1.
Wayne Rooney kaloi nė avantazh miqtė nė pjesėn e parė, por Polonia rriti presionin dhe nė pjesėn e dytė arriti tė barazonte nė minutėn e 70. Glik, pas njė goditjeje dėnimi, shfrytėzoi daljen e pastudiuar tė Joe Hart duke dėrguar topin nė rrjetė.
Barazimi ishte i drejtė pasi Anglia nuk bėri asgjė pėr tė merituar fitoren.
Edhe pas kėtij takimi, renditjes nė grupin H tė eliminatoreve tė Kupės sė Botės “Brazil 2014" i prinė Anglia me 8 pikė, para Mali i Zi (7 pikė), Polonisė (5 pikė), Moldavisė (4 pikė), Ukrainės 2 (dy pikė) dhe San Marinos qė mbetėt pa pikė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti