Sporti

Galliani pėrkrahė Allegrin

Bota Sot | 17.10.2012 20:39
Galliani përkrahë Allegrin

Kriza e rezultateve por dhe dėmtimet e shumta, mes tė cilave ato tė Abiatit dhe Robinjos nuk e bėjnė Adriano Gallianin tė humbasė optimizmin, pėr kthesėn e skuadrės por dhe tė ardhmen e Allegri-t qė nė prag tė njė ndeshje tė rėndėsishme si ajo me Lacion i jep njė tjetėr votėbesim.

“Fati i trajnerit nuk vendoset nė Romė. Allegri do tė vazhdojė tė drejtojė Milanin dhe pas ndeshjes me Lacion pavarsisht asaj qė do tė ndodhė”.

Fjalė qė mund tė krijojnė atė ambjent tė qetė pėr tė cilin Milani ka nevojė nė kėtė periudhė sidomos kur drejtuesit kryesor i klubit shpreh besimin e tij se gjendja nė Milanelo do tė ndryshojė.

“Nė ndeshjen e ardhshme pres shumė nga ekipi. Nuk meritonim tė humbisnim nė derbi. Milani besoj se do tė vijė nė rritje nė ndeshjet pasardhėse dhe loja jonė gjithashtu do tė pėrmirėsohet ashtu si rezultatet”.

Lajmi I mirė pėr kuqezinjtė nė prag tė ndeshjes me Lacion ėshtė rikthimi i Patos dhe ai i Sulej Muntarit, me kėtė tė fundit qė ka mė shumė gjasa tė jetė titullar.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti