Sporti

Barcelona kėrkon ta blindoi Messin - deri nė vitin 2018

Bota Sot | 17.10.2012 20:37
Barcelona kërkon ta blindoi Messin - deri në vitin 2018

Barcelona dhe Mesi drejt njė tjetėr deklarate dashurie. Klubi blaugrana, sipas asaj qė raportohet nga mediat katalanase, po mendon tė rinovojė kontratėn me yllin argjentinas, deri nė verėn e vitit 2018.

Palėt pritet tė nisin bisedimet gjatė javėve nė vazhdim ndėrkohė qė zyrtarizimi do tė bėhet pas datės 30 qershor 2013. Aktualisht kontrata e Mesit me Barcelonėn pėrfundon nė qershor tė vitit 2016 dhe katalanasit kėrkojnė ta rinovojnė atė dhe pėr dy vitė tė tjera.

Synimi i Barcelonės ėshtė qė Mesi tė pėrfundojė karrierėn nė “Camp Nou” por rregulli i FIFA-s qė njė lojtar nuk duhet tė njė kontratė mė afatgjatė se pesė vjet me njė klub, detyron drejtuesit e Barcės, qė tė rinovojnė pėr momentin deri nė vitin 2018 dhe marrėveshjen ta finalizojnė nė verėn e 2013-tės. Mendohet se nga kontrata e re, argjentinasi do tė pėrfitojė dhe njė rritje tė konsiderueshme nė pagėn e tij dhe pse vėshtirė se do tė bėhet lojtari mė I paguar nė botė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti