Sporti

Shembet perandoria e Armstrong

Bota Sot | 17.10.2012 20:33
Shembet perandoria e Armstrong

Shembet perandoria e Lance Armstrong. Pas skandalit tė dopingut, amerikani dha dorėheqjen si president i fondacionit Livestrong i themeluar prej tij pėr luftėn kundėr kancerit e nė tė njėjtėn ditė, goditja tjetėr vjen nga Nike qė ndėrpreu bashkėpunimin me ish ēiklistin amerikan. Ndėrkaq, Ish shoku i skuadrės sė Armstrong te US Portal, Mathew White ėshtė pushuar nga puna si Drejtor Sportiv i ekipit australian GreenEdge pasi pranoi se nė vitet 2001-2003 ka qenė pjesė e strategjisė sė sofistikuar tė dopingut nė skuadrėn amerikane


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti