Sporti

Premtojnė fitore me Slloveninė

Bota Sot | 14.10.2012 18:19
Premtojnë fitore me Slloveninë

Disfata me Islandėn nė njė moment shpresė pėr kombėtaren shqiptare solli njė zhgėnjim tė madh nė radhėt e tifozėve, pasi pritej qė nė dy pėrballjet e radhės kuqezinjtė tė grumbullonin 6 pikė dhe tė shpresonin pėr njė pozicion sa mė tė mirė nė renditjen. Gjithsėsesi kjo disfatė, qė nuk ėshtė kaprdirė kollaj as nga futbollistėt, nuk e ka prishur atmosferėn dhe as e ka ia ka ulur moralin skuadrės. E garanton kėtė mbrojtėsi Mėrgim Mavraj, sipas tė cilit kuqezinjtė kanė mbėshtetjen e njėri-tjetrit dhe se do tė bėjnė gjithcka pėr ta hedhur pas krahėve kėtė zhgėnjim me njė fitore me Slloveninė.

Marvaj siguron se do tė jetė nė fushė ndaj ballkanasve, pavarėsisht dėmtimit qė ka patur nė brinjė, ndėrsa pėr gabimet foshnjėrake nė mbrojtje u shpreh se nė kėto nivele kėrkohet pėrqendrim maksimal gjatė 90 minutave.

Pėr Edgar Canin nuk ėshtė momenti pėr tė qarė humbjen me Islandėn, pasi nė Grupi ėshtė ėshtė i ekuilibruar dhe Shqipėria mund tė fitojė mė cdo kundėrshtar nė ndeshjet e ardhshme.

Loja dhe goli i Canit ndaj Islandės kanė krijuar bindjen qė 23-vjecari do tė jetė tituillar edhe ndaj Sllovenisė, ku nė krah tė tij do tė jetė me siguri Armando Sadiku, me tė cilin, sic e pranon edhe vetė, ėshtė ndier shumė mirė.comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti