Sporti

Drita gjunjėzon liderin

Bota Sot | 14.10.2012 18:13
Drita gjunjëzon liderin

Drita ia ka shkaktuar Trepēės ’89 humbjen e parė nė kėtė kampionat. ‘Xehetarėt’ janė mposhtur nė Gjilan nga Drita me rezultat 2:1.

Drita nė derbin e xhiros sė dhjetė tė Superligės sė Kosovės nė futboll, ka arkėtuar pikėt e plota ndaj liderit, Trepēa ’89. Gjilanasit nė avantazh prej 1:0 nė minutėn e 20-tė, nėpėrmjet Xhevdet Shabanit, por mitrovicasit i kanė barazuar shifrat nė 1:1 nė minutėn e 42-tė nėpėrmjet Ibrahim Pecit. Ndėrsa, golin e fitores pėr Dritėn e ka shėnuar Ismet Ramushi nga afėrsia nė minutėn e 83-tė, pas njė gabimi tė portierit mitrovicas. Vendasit nga minuta e 5-tė kanė luajtur pa njėrin prej lojtarėve mė tė mirė tė tyre, Pėrparim Osmanin, qė e theu kėmbėn nė njė duel. Me kėtė disfatė, Trepēa ’89 rrezikon ta humbas edhe kreun e tabelės, ngase atė mund t’ia rrėmbej tė hėnėn Prishtina, nėse e mposht Ferronikelin. Kurse, edhe Drita tani veē iu ėshtė afruar kreut. Nė Gjakovė, Vėllaznimi ka shėnuar fitore tė rėndėsishme dhe me mjaftė mund, pasi tė dielėn nė Gjakovė e ka mposhtur Hajvalinė me rezultat minimal, 1:0, me golin e Ermir Nikoliqi. Ai nė minutėn e fundit tė takimit e shėnoi golin e vetėm tė ndeshjes dhe tė fitores pėr kuqezinjtė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti