Sporti

Rooney “pasardhėsi” i Gerrard

Bota Sot | 14.10.2012 15:53
Rooney “pasardhësi” i Gerrard

Nė ndeshjen me San Marinon ishte Wayne Rooney njeriu qė udhėhoqi Anglinė nė fushėn e “Wembleyt”.

Pėr herė tė parė sulmuesi i Tre Luanėve mbajti nė krah shiritin e kapitenit tė pėrfaqėsueses sė vendit tė tij por nė ndeshjen e radhės ndaj Polonisė nė Grupin H, shiriti do tė kthehet sėrish nė krahun e Gerrard, me mesfushorin e Liverpulit qė do tė zbresė sėrish nė fushė pėr Anglinė pas shlyerjes sė pezullimit. Rooney me kėnaqėsi do tė dorėzojė rolin e kapitenit te Gerrard por gjithsesi nuk e fsheh dėshirėn pėr tė qėnė ai udhėheqėsi nė fushė i skuadrės nė tė ardhmen.

“Nėse tė jepet mundėsia qė tė jesh kapiteni i kombėtares sė vendi tėnd duhet ta shfrytėzosh. Ėshtė diēka tė cilėn duhet ta mbėrthesh fortė. Shpresoj qė nė tė ardhmen tė mbaj sėrish shiritin nė krah, por pėr momentin kapiteni ynė ėshtė Stiven Gerrard dhe ėshtė ai futbolisti qė do tė na udhėheqė me shembullin e tij nė fushė”.

Rooney pranoi gjithashtu se pavarsisht se nuk do tė jetė kapiten ndaj Polonisė ai do tė vazhdojė tė ketė tė njėjtėn sjellje nė fushė.

“Unė do tė vazhdoj tė jap maksimumin si gjithmonė. Do tė pėrpiqem tė bisedoj me ta dhe do tė mundohem t’i ndihmoj me sa kam mundėsi ashtu siē kanė bėrė dhe tė tjerėt me mua, kur isha mė i ri”.

Anglia aktualisht kryeson grupin e saj eliminator me shtatė pikė pas tre ndeshjesh.comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti