Sporti

Franca U-17, kampione botėrore pėr femra

Bota Sot | 14.10.2012 15:45
Franca U-17, kampione botërore për femra

Franca ėshtė fituesja e Botėrorit tė U-17 pėr femra. Skuadra transalpine arriti tė fitojė pas njė beteje 11-metėrshash ndaj Koresė sė Veriut nė takimin final tė luajtur nė Baku tė Azerbajxhanit.

Skuadra transalpine e nisi mė mirėndeshjen dhe arriti tė kalojė pėrpara me njė gol tė Declerq nė minutėn e 33-tė por aziatiket arritėn tė barazonin rezultatin me anė tė Ri Un Sim.

Koha e rregullt pėrfundoi me rezultat tė barabartė dhe nė shtesė asnjėra prej dy skuadrave nuk arriti tė shėnonte golin qė do t’I dhuronte trofeun.

Nė goditjet nga penalltia, decizivie rezultoi paraqitja e portieres franceze, qė arriti tė shėnojė vetėm nga pika e bardhė, nė goditjen e gjashtė nė radhė dhe gjithashtu priti dhe dy penallti, ku e fundit ishte ajo decisive ndaj Ri Un Young qė i dha trofeun pėrfaqėsueses evropiane. nė vendin e tretė ndėrkohė u rendit Gana qė me 10 futbolliste nė fushė mundi 1-0 Gjermaninė me njė gol tė Priscilla Okyere.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti