Sporti

De Biassi e "fsheh" , pėrbėrjen anti-Islandė

Bota Sot | 12.10.2012 10:40
De Biassi e "fsheh" , përbërjen anti-Islandë

Trajneri i kombėtares shqiptare Gianni de Biassi nuk ka dhėnė asnjė detaj lidhje me formacionin qė do tė luajė tė premten ndaj Islandės, por ka kėrkuar durim dhe mbėshtetjen e tifozėve shqiptarė pėr tė mposhtur kėtė kundėrshtar qė nuk ėshtė dhe aq i lehtė.

“Islanda ka lojtarė qė luajnė prej kohėsh bashkė, ndėrsa ne kemi bėrė disa ndryshime. Ata janė njė skuadėr shumė e ngjeshur dhe nuk lėnė shumė hapėsira boshe, kėshtu qė ne duhet tė shfrytėzojmė cdo mundėsi qė na krijohet, sado e vogėl qė tė jetė. Nė kėtė sfidė duhet tė kemi durim dhe tė mundohemi tė gjithė bashkė qė ta fitojmė kėtė ndeshje nė 90 minuta”, tha De Biassi.

Kapiteni Lorik Cana ka theksuar se qėllimi i skuadrės ėshtė marrja e 6 pikėve nė kėtė dy sfida, por sipas tij nuk ėshtė suprizė edhe nėse nuk arrihet ky objektiv.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti