Sporti

Berlusconi nuk do e braktisė Milanin

Bota Sot | 12.10.2012 10:37
Berlusconi nuk do e braktisë Milanin

Silvio Berlusconi ka bėrė tė ditur se do tė vazhdojė tė jetė i lidhur me Milanin duke i dhėnė fund spekullimeve sipas tė cilave presidenti i kuqezinjve ėshtė i gatshėm tė shesė njė pjesė tė mirė tė aksioneve tė klubit italian.

Ish-kryeministri i Italisė ėshtė president i Milanit qė nga viti 1986 dhe me tė nė krye skuadra ka fituar plot pesė Liga Kampionesh. Suksesi nė botėn e futbollit e ndihmoi Berlusconin tė bėhej i famshėm nė vendin transalpin nė kohėn qė filloi aktivitetin politik nė vitet ’90.

Gjithsesi, nė vitet e fundit sukseset nuk kanė qenė tė shumta pėr Milanin dhe Berlusconi ka qenė i zėnė me probleme politike dhe ligjore. Pėr kėtė arsye kanė lindur hipoteza se ai po mendon shitjen e klubit ose tė paktėn shitjen e njė pjese tė mirė tė tij.

Drejtori ekzekutiv i Milanit, Umberto Gandini, i pėrgėnjeshtroi kėto hipoteza duke u shprehur: “Berlusconi ėshtė njė nga pronarėt mė tė pėrkushtuar qė mund tė ketė njė klub. Jam shumė i sigurtė qė ai dhe familja e tij do vazhdojnė tė na mbėshtesin.”


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti