Sporti

Gaboi nė Sevilla-Barēa, pezullohet arbitri

Bota Sot | 12.10.2012 10:33
Gaboi në Sevilla-Barça, pezullohet arbitri

Arbitri Mateu Lahoz pezullohet pėr njė javė nga Federata Spanjolle pėr gabimet teknike tė bėra nė ndeshjen e shumė kontestuar Sevilla-Barēa tė cilėn katalanasit e fituan 3-2 nė shtesė. Sipas komunikatės, Lahoz gaboi nė golin e fitores nga David Villa pasi Pedro qė i dha asist mori topin me dorė, ndėrsa gabimi i dytė sipas Federatės ishte nė pezullimin e Gary Medel. Sipas raportit, mes Fabregas dhe Medel nuk kishte agresion dhe kartoni i kuq pėr lojtarin e sevillas ishte i gabuar.

Me pezullimin e marrė, Lahoz nuk do tė drejtojė sfidėn Real Madrid-Celta Vigo qė do tė luhet mė 20 Tetor, dhe vendin e tij do ta zėrė Clos Gomez.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti