Sporti

Hanoveri i shpėton humbjes pėrballė kampionit

Bota Sot | 07.10.2012 19:23 • Alban Lumi
Hanoveri i shpëton humbjes përballë kampionit

Kampioni gjerman nuk arrin tė ruajė epėrsinė e krijuar ndaj Hanoverit nė udhėtim, duke barazuar 1:1.

Dortmundi, qė kishte mbizotėruar nė dy vitet e fundit nė futbollin gjerman, u duk se ka rikthyer atmosferėn e fitoreve pas startit zhgėnjyes tė kėtij edicioni. Por “Milionerėt” u dashtė tė ndahen tė kėnaqur me vetėm njė pikė nga udhėtimi i vėshtirė nė Hanover. Edhe spe Dortmundi ishte duke udhėhequr me rezultat 1:0. Nė fishin tė kėtij takimi, Diouf barazoi shifrat, duke zgjuar nga gjumi edhe adhuruesit e shumtė nė Hanover. Robert Lewandowski nė minutėn e 26-tė stepi vendasit, me golin qė kaloi nė epėrsi skuadrėn e Dortmundit, por qė nė fund doli tė ketė vlerėn e njė pike nė kėtė takim. Pas kėsaj ndeshje, kampioni aktual zbret nė pozitėn e katėrt me 12 pikė tė tubuara, ndėrkaq Hanoveri arrin kuotėn e 11 pikėve nė njė pozitė mė poshtė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti