Sporti

Man United feston nė Newcastle

Bota Sot | 07.10.2012 19:06 • Alban Lumi
Man United feston në Newcastle

Manchester United ka mundur nė udhėtim Newcastle me rezultat, 3:0. Nė kėtė mėnyrė, djajtė e kuq rikthehen tek fitoret.

Man United ka lėnė pas disfatėn e papritur nė “Old Traford”, nga Tottenahm Hotspur, nė javėn e kaluar tė Premier Ligės. Djajtė e kuq deklasuan skuadrėn e Newcastles me rezultat 3:0, duke treguar forcėn karshi rivalėve nė konkurrencė pėr titull tė Anglisė. Evans (8’) nisi serinė e golave pėr futbollistėt e Fergusonit, ndėrkaq Evra e dyfishoi epėrsinė vetėm pas shtat minutave. Me kėtė rezultat skuadrat shkuan nė pushim, ndėrkaq Scholes e vulosi rezultatin nė minutėn e 86-tė. Pas kėsaj fitore, United ngjitet nė pozitėn e dytė me 15 pikė, nė renditje, katėr pikė mė pak se lideri, Chelsea, ndėrkaq Newcastle mbetėt nė kuotėn e nėntė pikėve nė pozitėn e dhjetė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti