Sporti

Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artė nė Stamboll

Bota Sot | 07.10.2012 18:43
Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në Stamboll

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artė nė Kupėn Botėrore nė Stamboll, duke dėshmuar edhe njė herė vlerat e saj nė garat ndėrkombėtare.

Ajo shėnoi katėr fitore nė kėtė garė, duke u stolisur me plot meritė me medaljen e artė. Nė luftėn e parė Majlinda e mposhti turken Cin, per tė vazhduar me mongolen Bat Erdene, derisa nė gjysmėfinale e mundi francezen, Gru Elodie. Ndėrkohė, nė finale xhudistja kosovare e mundi turken, Ajshe Sadet Arēe. Xhudistja tjetėr nga Kosova, Nora Gjakova kėsaj radhe u eliminua nė rrethin e parė, duke pėsuar humbje nga bullgarja, Grigorova. Sfida e ardhshme pėr Majlindėn dhe Norėn do tė jetė turneu nė Abu Dabi, ku fondi shpėrblyes ėshtė 200.000 dollarė.
Ndėrkohė, nė Kupėn Ndėrkombėtare tė Dubrovnikut, garuesit kosovarė fituan njė medalje tė artė, dy tė argjendta dhe njė tė bronztė. Distria Krasniqi fitoi medaljen e artė nė kategorinė 52 kg, kurse me medalje tė argjendtė u stolisėn Korab Morina dhe Akil Gjakova, derisa me medalje tė bronztė u stolis Leutrime Krasniqi.
Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti