Sporti

Shokon Dede, largohet nga Luftėtari, Vllaznia marshon

Bota Sot | 07.10.2012 18:17
Shokon Dede, largohet nga Luftëtari, Vllaznia marshon

Vllaznia ngjitet me “dhunė” nė vendin e tretė tė klasifikimit pas fitores sė arritur nė Shkodėr 1-0 pėrballė Laēit.

Goli i Dragoit nė pjesėn e dytė zhbllokoi shifrat e njė ndeshjeje qė nuk e kaloi nivelin mesatar por u shėrbeu shkodranėve tė ngjiteshin nė kuotėn e 11 pikėve.

Ndėrkohė, nė Gjirokastėr Luftėtari ka pėsuar 2 humbje, atė me Besėn 2-0 dhe largimin e trajnerit Nevil Dede. Nė lidhjen direkte per mediat, Dede komunikoi vendimin e tij.

“Deri diku ekipi nuk arriti tė reagonte dhe pėrgjegjėsia pėr kėtė ėshtė imja”, theksoi tekniku tiranas qė u largua pa analizuar takimin e dobėt tė gjirokastritėve. Nė ndeshjen e fundit tė javės, Kastrioti-Teuta, durrsakėt regjistruan fitoren e dytė rresht me rezultatin 1-0 duke u konfirmuar si njė nga skuadrat pretendente nė luftėn pėr titull.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti