Sporti

Superliga e Kosovės, Trepēa ’89 me hap kryesuesi

Bota Sot | 04.10.2012 17:23
Superliga e Kosovës, Trepça ’89 me hap kryesuesi

Trepca 89 shtrin hapin nė krye tė Superligės kosovare. Skuadra mitrovicase arriti tė pėrfitojė nė maksimum nga hapat fals tė Prishtinės dhe Dritės nė kėtė javė tė tetė duke fituar 2-0 nė transfertė me Lirinė. Nėnkampionėt nė fuqi tė Kosovės dominuan pėrballė prizrenasve, qė luanin nė Gjakovė, si pasojė e papėrshtatshmėrisė sė terrenit tė impiantit tė tyre. Formacioni i Gani Sejdiut kishte dhe mbėshtetjen e disa qindra tifozėve tė ardhur nga qyteti verior, tė cilėt i dhanė mė shumė shtysė mitrovicasve pėr tė kėrkuar qė nė fillim fitoren.

Rezultatin e zhbllokoi Lorik Maxhuni nė minutėn e 15-tė qė konkretizoi njė superioritet tė dukshėm tė Trepca 89 nė pjesėn e parė. Nė pjesėn e dytė Liria ushtron presion dhe pėrpiqet dėshpėrimisht tė arrijė te goli i barazimit por lė hapėsira mbrapa nga tė cilat pėrfitojnė lojtarėt miq, tė cilėt mbyllin pėrfundimisht takimin nė minutėn e 85-tė, kur Isuf Llumnica mposht pėr tė dytėn herė portierin prizrenas. Mbyllet me rezultatin 2-0 pėr Trepca 89 qė tashmė sheh 4 pikė larg ndjekėsit e prishtinės. Ndėrsa nė vendin e tretė ėshtė ngjitur skuadra rtjetėr e Mitrovicės, Trepca me Dritėn e gjilanit qė ka zbritur nė vendin e katėrt. Kjo ėshtė dhe tabela e plotė e rezultateve pėr javėn e tetė tė superligės kosovare.comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti