Sporti

Kaka: Titullar falė punės sime

Bota Sot | 04.10.2012 17:18
Kaka: Titullar falë punës sime

Nė muajin gusht ishte jashtė planeve tė trajnerit, ndėrsa blerja e Luka Modric nga Totenhemi thuasje mbylli cdo hapėsirė pėr aktivizimin e Rikardo Kakasė nė mesfushėn e Realit. Megjithatė kėmbėngulja e brazilianit pėr tė mos u dorėzuar u shpėrblye me aktivizimin titullar nė Champions Ligė ndaj Ajaksit tė Amsterdamit dhe jo thjesht pėr tė qenė nė fushė, por me njė rendiment tė lartė, duke u shfaqur nė cdo moment i rrezikshėm nė zonėn kundėrshtare. Reali fitoi bindshėm, edhe falė Kakasė, duke siguruar kryesimin e Grupit. Sinjalin e parė ish-ylli i Milanit e dha nė pjesėn e dytė ndaj Deportivo La Korunjės, pas uljes nė stol tė Mesut Ozėll, por forma jo e mirė qė po kalon turko-gjermani e bindi Mourinjon pėr t’i besuar Kakasė qė nga minuta parė ndaj holandezėve. Kaka e pranon qė kishte mbetur disi i befasuar nga vendimi i portugezit, por nga ana tjetėr kėmbėngul se e ka merituar vendin e titullarit.

“Aktivizimi im qė nga minuta e parė tė them tė drejtėn mė surprizoi pak, por ishte njė fitore personale, sepse punoj shumė pėr tė qenė nė dispozicion tė tajnerit. Pėrfshirja nė formacion ishte fryt i punės sime.”

Askush nuk do tė vinte bast pėr rikthimin e Kakas, sidomos trajneri Mourinjo, qė si njė mjeshtėr i motivimit tė lojtarėve por shfrytėzon formėn e brazilianit, pėr tė shkundur Ozėll, apo pėr t’i treguar Luka Modric qė me Los Blankos duhet tė jesh gjithmonė nė top-formė. Noshta kjo taktikė do tė vijojė edhe nė fundjavė, nė El Klasikon e parė tė La Ligas, qė do tė luhet nė Kamp Nou, sfidė qė e po ndien shumė edhe ylli brazilian.

“Ėshtė njė ndeshje shumė e rėndėsishme, sepse luajmė kundėr kundėrshtarėve tanė direkt pėr titullin kampion.”

Dhe sigurisht nuk mund tė jetė e rastėsishme ftesa pas dy vitesh qė Mano Menezes, trajneri i Brazilit, i ka bėrė sė fundmi Kakasė, qė ka shansin e fundit pėr tė luajtur nė botėror me Selesaon.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti