Sporti

Eric Cantona do tė nderohet me “Golden Foot 2012”

Bota Sot | 17.09.2012 16:13
Eric Cantona do të nderohet me “Golden Foot 2012”

Francezi Eric Cantona do tė nderohet me ēmimin “Golden Foot 2012” pėr karrierėn brilante nė radhėt e Manchester United.

Ēmimi do tė dorėzohet nė 17 Tetor gjatė njė mbremjeje gala nė Montecarlo. Cantona do tė lejė edhe gjurmėn e kėmbės sė tij nė Champions Promenade. Me kėtė ēmim, Eric iu bashkangjitet legjendave tė fjera tė futbollit si Pele, Franco Baresi e Lothar Matthaus.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti