Eric Cantona do të nderohet me “Golden Foot 2012” - Bota Sot
Eric Cantona do të nderohet me “Golden Foot 2012”

Sporti

E enjte, 25 gusht 2016

Eric Cantona do të nderohet me “Golden Foot 2012”

Më: 17 shtator 2012 Në ora: 16:13

Francezi Eric Cantona do të nderohet me çmimin “Golden Foot 2012” për karrierën brilante në radhët e Manchester United.

Çmimi do të dorëzohet në 17 Tetor gjatë një mbremjeje gala në Montecarlo. Cantona do të lejë edhe gjurmën e këmbës së tij në Champions Promenade. Me këtë çmim, Eric iu bashkangjitet legjendave të fjera të futbollit si Pele, Franco Baresi e Lothar Matthaus.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test