Sporti

Spanja e nis me fitore, “ok”, Gjermania e Italia

Bota Sot | 11.09.2012 23:58
Spanja e nis me fitore, “ok”, Gjermania e Italia

Kampionėt e Europės dhe Botės, Spanja ka arritur njė fitore minimale dhe vuajtėse nė transfertėn qė rezultoi shumė e vėshtirė ndaj Gjeorgjisė. Ai qė shpėtoi tė besuarit e trajnerit Vincente del Bosque ka qėnė sulmuesi i Valencias, Roberto Soldado qė shėnoi nė portėn e gjeorgjianėve nė minutėn e 86-tė. Kampionėt e Spanjės janė munduar gjatė gjithė kohės tė cajnė njė super skuadėr mbrojtėse si Gjeorgjia qė pa shumė alternativa tė tjera kishte zgjedhur piėrisht kėtė mėnyrė pėr tė ndalur ofensivėn e iberikėve madje ishin shumė pranė realizimit. Ai qė i prishi llogaritė e lindorėve ishte Soldado qė shėnoi golin e tij tė parė nė njė ndeshje zyrtare me Spanjėn pasi kishte shėnuar njė tregolėsh nė njė miqėsore ndaj Venezuelės. Pėr momentin skuadra e Spanjės ėshtė e pozicionuar nė vėndin e dytė nė grup pas Francės qė ka kryer njė takim mė shumė. Fitore ka rritur edhe Hollanda nė fushėn e Hungarisė duke u konfirmuar si skuadra kryesuese e grupit, pasi tė besuarit e trajnerit Van Gaal kanė shėnuar 4 herė me anė tė 2 golave tė Lens, 1 tė Huntelar dhe 1 tė tė riut 20-vjecar Bruno Martins Indi. Pėr vėndasit golin e vetėm e shėnoi nga pika e bardhė e 11-metėrshit Balazs Dzsudzsak. Takimet e tjera tė vlefshme pėr eleminatoret e botėrorit Brazil 2014 kanė dhėnė kėto rezultate.

Italy 2 : 0 Malta

Austria 1 : 2 Germany

Sweden 2 : 0 Kazakhstan

Israel 0 : 4 Russia

France 3 : 1 Belarus

England 1: 1 Ukraine

Turkey 3 : 0 Estonia

Hungary 1 : 4 Netherlands

Belgjikė 1 : 1 Kroaci

Poloni 2 : 0 Moldavi

Suedi 2 : 0 Kazakistan


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti