Në jetimore nga varfëria - Bota Sot
Në jetimore nga varfëria

Sociale

E enjte, 16 gusht 2018

Në jetimore nga varfëria

Më: 21 maj 2018 Në ora: 06:39
Shkodër

Vështirësitë ekonomike dhe problemet sociale kanë detyruar një numër familjesh të dërgojnë fëmijët e tyre në shtëpitë e fëmijëve, të ngritura në disa rrethe të Shqipërisë.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në Shtëpinë e Fëmijës Shkollor në Shkodër.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test