Tërmet në Shqipëri - Bota Sot
Tërmet në Shqipëri

Shqipëria

E diel, 23 shtator 2018

Tërmet në Shqipëri

Më: 17 maj 2018 Në ora: 17:52
Foto ilustrim

Lëkundje sizmike janë ndierë ditën e sotme në Shqipëri.

Mësohet se epiqendra e tërmeti ka qenë në fshatin Bolenë të Vlorës, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet përreth.

Duke iu referuar Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe ka rënë në një thellësi prej 4 kilometra nën tokë.

Image

 

Dera tani nuk raportime për të lënduar apo për dëme materiale.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test